BENGÜ VE SELİM SELİMOĞLU EVLENDİ!

3 yıl önce ( 7 Mart 2019 Perşembe )
about-page-img
Geçtiğimiz yıl iş adamı Selim Selimoğlu ile aşk yaşamaya başlayan ünlü şarkıcının bu sene içinde evleneceğini biliyorduk, nerden biliyorduk derseniz. Bengü geçtiğimiz günlerde müstakbel eşinin fotoğrafını paylaşarak ‘’29 Ağustos’ta evleneceğiz.’’ Demişti.  

Ancak kesin yer ve tarihi ortaya çıkan davetiye ile gördük ama ben görmez olaydım dedim, sizleri bilemiyorum…
Söylenene göre ünlü çift düğünleri için kesenin ağzını açmış! Kına gecesi, gelinlik, nikah sonrası parti elbisesi, yemekli düğün ve balayı gibi birçok detayı da sayarsak 1 milyon lirayı gözden çıkardıkları söyleniyor. Tahmin ediyorum ki bu kadar para harcadıktan sonra davetiyeyi de kafanıza göre yapın demiş olsun ki böyle korkunç bir sonuç ortaya çıksın…

İşte davetiye…
Baş harflerinin iç içe girdiği, gümüş yaldızlı ve kendinden çiçek desenli  bu demode davetiyeyi daha fazla tanımlayamıyorum. En iyisi biz düğüne geçelim!


Selim Selimoğlu, öğle saatlerinde Bengü'yü davul ve zurnayla Acarkent'teki evinden almaya gitmiş. Şarkıcı, babasının elini öpüp, sarıldığı sırada duygusal anlar yaşamış.
Daha sonra çift, evinin bahçesinde davul ve zurna eşliğinde karşılıklı oynamış, oldukça sevimli göründüklerini söylemek mümkün. Bengü’nün mutluluğu ise gözlerinden oldukça net anlaşılıyor, resmen içleri gülüyor.


Raffles Hotel’de düzenlenen düğünün organizasyonunu Sadi Events yapmış. Damadın hiçbir masraftan kaçınmayarak 600 kişilik düğün için kesenin ağzını açtığını söylemiştim. Tropikal temalı düğün, sonrasında düzenlenen after party ve balayı da dahil 1 milyon liraya yakın bir bütçe ayrıldığı konuşulmaya devam ediyor.


Çiftin nikah şahitliğini Revna Demirören, Beliz Şen, Kenan Doğulu, Tahir Kıran ve Eda Güzelcik yapmış.


Bengü ile Selim Selimoğlu düğüne ilk girişlerini Bengü’nün ‘’Rüya’’ isimli yeni şarkısı ile yapmış. Bu şarkıyı Bengü düğüne özel yazmış ve çift bu şarkıyı birlikte söylemiş.  Sözleri ise şöyle:
Hani derler ya denizler derya
Bu gece sevgilim belki de rüya
Bu rüya hiç bitmesin
Yaz gelsin hiç gitmesin
Hiç Bitmesin Sevgilim.
Romantik mi yoksa gerek var mıydı ikileminde kaldığım bu durumdan gerek var mıydı tarafını seçerek çıkıyorum sanırım…


Yine düğün kadar konuşulan bir diğer konu da Bengü’nün gelinliği olmuş. Sosyal medyadan oldukça beğeni ve yorum alan Bengü’nün gelinliği  Pronovias markasına aitmiş. Prenses model bir gelinlik tercih eden Bengü’ye "Geline benzeyen tek ünlü", "Diğerleri gibi farklı olmak adına saçmalamamış" şeklinde birçok yorum geldiğini gördüm. Selim Selimoğlu ise damatlık için Vakko’yu tercih etmiş.


Bengü’nün makyajını ünlü makyaj artisti Hamiyet Akpınar üstlenmiş.  Ve şöyle söylemiş:  "Makyajı tam bir gelin masumiyetinde yaptık. Yüz hatlarını ortaya çıkaran, sade ama vurgulayıcı bir makyaj oldu. Bengü tam bir bebeksi gelin oldu."


İşlemeli duvağı, omuz detayları, tacı, çiçeği, saçı ve makyajıyla oldukça güzel gözüktüğünü ben de söyleyebilirim. 

Son olarak çiftin düğününe birçok ünlü isim katıldığını gördüm. Revna Demirören ve kızı Yelde Demirören, Serdar Ortaç – Chloe Loughnan, Ziynet Sali, Çağla Şıkel, Murat Yıldırım – İmane Elbani, Kenan Doğulu – Beren Saat, Esra Erol – Ali Özbir gibi ünlü dostları çifti yalnız bırakmamış.


                                                                             Serdar Ortaç - Chloe Loughnan                                                                                              Çağla Şikel


                                                                            Beren Saat – Kenan Doğulu


                                                                                       Esra Erol – Ali Özbir

                                                                    Murat Yıldırım - İmane Elbani