DAVETİYE SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

3 yıl önce ( 22 Mart 2019 Cuma )
about-page-img
Düğün davetiyeleri genellikle en sona bırakılan işlerden biri olsa da aslında vakit alan ve karar verilmesi zor bir detay, neden mi? Çok fazla seçenek her zaman insanın aklını karıştırır ve düğün davetiyelerinde biliyorsun ki sınırsız seçenek var, ücrette de çok büyük uçurumlar olmadan istediğini tercih edebilmen karar vermeni daha da zorlaştırıyor.

Peki davetiye seçiminde neleri önemsemen gerekiyor?

Davetli Listesini
Davetli listesini davetiye bakmaya çıkmadan oluşturmak işini çok kolaylaştıracaktır. Çünkü kaç kişiye davetiye göndereceğinin bilirsen fiyat konusunda da rahat karar verebilirsin.

Konsepti
İster davetiye ilk bakacaklarından olsun istersen de son, önemli olan kafanda belirlediğin konsepte uygun bir davetiye seçmen. Çünkü düğün mekanından davetiyene konsept bir iş yaptığında gerçekten nefis oluyor!

Alternatifleri
Tüm davetiye alternatiflerini incelemen gerekiyor, ilk gördüğün de hoşuna gidebilir ama değerlendirme yapmayı sakın es geçme, farklı firmalardaki seçenekler belki de seni hiç aklında olmayan harika bir davetiye ile buluşturacak.

Kişiselleştirmeyi
Davetiyeler çoğu zaman değiştirilmeye müsaittir, sen bir modeli beğensen dahi onun üzerinde  rahatlıkla değişiklikler yapabilirsin. Sıradan bir davetiyeyi de eşin ve senin için özel olan detaylar ile süsleyebilir ve daha özel bir hale getirebilirsin.

Şimdi senin işini kolaylaştırmak için ben de çok beğendiğim davetiye örneklerini paylaşacağım. Bakalım beğenecek misin…


Davetiyelerde genellikle açık renkler tercih ediliyor ama ben bu görüntüyü çok sevdim. Zarın içindeki detaylara ise söyleyecek söz bulamıyorum! J


Bu önerim ise sadelikten yana olanlar için geliyor, sade olduğu kadar zarif…


Davetiye, menü, gecenin akışı gibi birçok detayı bir arada ziyaretçilerine sunmak isteyenler için güzel bir öneri! Tasarımı değiştirmek ise tamamen senin elinde…


Son dönem trendlerinin başında gelen mühür detayı ve opak görüntü ise burada bir araya gelmiş ve peri masalının içinden bir kare gibi gözüküyor!


Çiftlerin kendini illüstre ettirerek hazırlattığı modeller de son derece oldukça popüler, eminim görmüşsündür. Eğer böyle bir düşüncen varsa birkaç firmadan alternatif çizim almanı tavsiye ederim.


Şeffaf görüntünün sadeliği beni çok etkiledi, sen de gör istedim! J