DAVETİYELERDE MİNİMAL TASARIMLAR

3 yıl önce ( 9 Nisan 2019 Salı )
about-page-img
Düğün davetiyeleri ucu bucağı olmayan tasarımlardan oluşan çok geniş yelpazeli bir alan. Eşin ve senin zevklerin ile doğru orantılı tercih edebileceğiniz birçok hazır modelin yanında sıfırdan tasarlatacağınız veya illüstrasyonlarınızı yaptırabileceğiniz birçok seçenek de mevcut. Son dönemde çeşit çeşit davetiyeler görüyorsun sen de eminim! Eskiden birçoğu birbirine benzeyen davetiye görürdük artık bir gördüğümüzü bir daha görmeyecek kadar çok alternatif ile karşılaşıyoruz!
Eveeet, sen kendi davetiye karar verdin mi bilmiyorum, ama aklında çok sade ve minimal çalışmaların olduğu davetiyeler dolaşıyorsa çok doğru yerdesin, şimdi seni onlarla buluşturacağım. İster fikir alıp kendine özel tasarlatabilirsin istersen de bunların aynılarından yaptırabilirsin.
Şimdi başlayalım alternatifleri görmeye…


İsimlerin göz önünde olduğu bu davetiyede sadece gerekli bilgiler yer alıyor… Yani eşlerin isimleri, düğün tarihi ve yapılacak yerin adı! Aslında gerekli tüm bilgiler burada diyebiliriz. Kraft kağıdından bir zarf ile tamamlanmış bu örneğin zarf tercihini kendi zevkine göre değiştirebilir ve istersen üzerini bir mühür ile kapatabilirsin.


Yine oldukça sade olan bu örnekte de gerekli bilgilerin yer aldığını görüyorsun. Altın detaylı bir iple süslenmiş bu tasarım da oldukça sade ve şık gözüküyor. Burada renkli bir zarf kalp detayı ile kapatılarak oldukça zarif bir görüntü oluşturmuş.


Son dönemde oldukça trend olan sulu boya tasarımlı davetiyelerden birisi yine burada da örneklerimden oldu! Bu yaprak detaylı davetiye çiftin baş harfleri ve tarih ile tamamlanmış ve oldukça şık gözüküyor. İçinde ya ek bir kart ya da arkasında mekan ismi de yer alıyordur, sen istersen mekan ismini de öne ekleyebilirsin, kötü durmayacağına eminim!


Düz kağıtların aksine kendinden dokulu bu kağıtta bence oldukça güzel gözüküyor. Yaprak ve bitki detayları ile süslenmiş bu davetiye de yazılar oldukça yok gibi yazılarak zarif bir görüntüye sahip olmuş. Ben oldukça beğendim!


Bir fırça darbesi! Sence de oldukça iyi gözükmüyor mu? İstediğin renkte yaptırabileceğin bir fırça darbesi ile metinlerin bütünleşmesi bence oldukça yaratıcı bir fikir olmuş ve şahane bir örneği ortaya çıkarmış. Değişiklik istiyorsan bir düşün derim…