DÜĞÜNLERDE MEKAN SEÇİMİ

4 yıl önce ( 30 Kasım 2018 Cuma )
about-page-img
Düğünün zamanı olmaz tabi ama yaz dönemleri düğünler için çok daha fazla tercih ediliyor. Düğünlerde mekanın önemi nedir nelere dikkat edilmelidir sizinle bildiklerimi ve duyduklarımı biraz paylaşayım dedim.
Hepimiz biliyoruz ki düğün dediğimiz olay tamamıyla bir konsept üzerine kuruluyor. Yani, gelinliği, damatlığı, mekânı, çiçeği, tabağı, sandalyesi derken her şeyin bir bütün içerisinde olması gerekiyor, bu noktada da aslında her şey mekânda karar kılmaya bağlanıyor. Mekan seçiminde çoğu kişiyi ilk başta sınırlandıran etken, bütçe oluyor. Bu noktadan sonra da bu sınırlandırmayı daraltarak senin için en uygununa doğru yönelten bir sistemin içine giriyorsun.Şimdi gelelim mekân seçimindeki zamanlama durumuna… Düğün öncesi mekân seçiminde organizatörlerin bizlere tavsiyesi 1 sene ve 6 ay arasında değişiyormuş, siz siz olun bu konuyu sakın boşlamayın, malum özel günler, dini bayramlar gibi günleri çıkarttığınızda çoğu kişinin tarih süresi denk gelecektir, sıkıntıya girecek siz olmayın; Benden söylemesi!


Mekân seçimindeki bazı önemli detaylar;
  • Davetli sayısı,
  • Hayallerindeki konsepti karşılayacak olması,
  • Düğünün yapılacağı mevsim,
  • Ani hava değişimlerinde çözüm önerisi ve
  • Size iptal imkanı sunması
şeklinde.

Şimdi gelelim hayallerinizi süsleyecek düğün yeri alternatiflerine…

TEKNE DÜĞÜNLERİ
Yaz benim mevsimim, deniz görmediğim bir düğünü hayal bile edemiyorum diyorsan, tekne düğünü alternatifleri tam senlik! Denizin ve gökyüzünün huzurunda sevdiğiniz kişi ile bir ömrü geçirmeye söz verdikten sonra sabaha kadar eğleneceksiniz. Ama dikkatli olun gecenin sonu denizde bitmesin!


OTEL DÜĞÜNLERİ
Eğer hayalinde prensesler gibi bir gelin olmak varsa, otel düğünleri senin için en doğru tercihlerden biri olacak. Kocaman perdeler, gösterişli sofralar, büyük şamdan ve avizeler otel düğünlerinde öne çıkan detaylardan…KIR DÜĞÜNLERİ
Doğa ile iç içe, yeşilden uzak olmak istemiyorsan yaz aylarının favori konseptlerinden biri de kır düğünleri… Tamamen senin kendi zevkinle dizayn edeceğin bu ortamda, bohem havalar yaratabilirsin. Kır çiçeklerinin rengini seçerken seni yansıtacağını sakın unutma!NİKAH SONRASI YEMEKLERİ
Düğün istemeyip nikahtan yana olanlar için nikah sonrası yemekler hem şık hem de eğlenceli bir geceyi garanti ediyor. Sadece yakın çevrenin ve ailenin katılacağı şık bir yemeği rahat edebileceğin bir yerde yapmaya özen göster. Çünkü bu senin en özel gecen olacak!

Mekân seçenekleri herkesin tercihine göre çeşitlendirilebilir ama bu özel günde senin için önemli olan detayları sakın unutma ve her yerde bu havanın hakim olmasını sağla!