DÜĞÜNÜN DEMİRBAŞI: ORGANİZASYON

4 yıl önce ( 2 Temmuz 2018 Pazartesi )
about-page-img
Düğünün belki de en önemli detayı, hatta detay demenin bile doğru olmayacağı demirbaşı ‘’organizasyon şirketi’’! Düğünün için anlaşacağın organizasyon şirketi senin tüm isteklerini karşılamalı ama o şirketin daha önceki işleri de senin için referans olmalı benden söylemesi, çünkü bazen vaatler ve sonuçlar aynı olmuyor. Böyle bir günde eminim ki kimse organizasyon konusunda sorun yaşamak istemez.Düğünün temeli organizasyon, bu sebeple nasıl bir düğün hayal ediyorsan önce o alanda iyi iş yapan firmaları bulmalısın. Kafandakileri sana verecek olan firmaları bulduktan sonra hiçbir detayı atlamadan her istediğini organizasyon firmasına anlat ve karşılıklı bir güven ilişkisi kur! Güven ilişkisi derken ne demek istiyorum dersen;
  • İstediklerini anlattığında karşındaki kişilerin seni tam anlamıyla anladığına inan,
  • Seninle çalışacak ekiple tanış,
  • Düğününde kullanılacak aksesuar ve eşyaların kalitesini görmek adına örnek ürünler gör,
  • Daha önce yapmış oldukları düğün örneklerini incele gibi gibi…

Düğün organizasyonu zor iş dedim evet, gerçekten de öyle! Düğün organizasyonun sana sunacağı paket oldukça önemli bir konu. Bu paketin içerdikleri neler önce onları iyice öğrenmelisin, çünkü paket dışında yapacakları tüm ekstralar sana ek ücret çıkartacak ve bu süreç içerisinde seni strese sokacak. Önceden neyin ne olduğu ne kadar ödeme yapacağını bilirsen sen de ona göre bir bütçe ayarlaması yapabilirsin.Organizasyondaki bir diğer konuda bu şirketlerin sana neleri sunduğu, çünkü organizasyon dendiğinde insanın aklına yalnızca masa sandalye de geliyor, oturma planından müziğine kadar her detayı içine alan bir planlama da. O yüzden öncelikli olarak ne istediğine karar vermeli sonra da istediğin tüm şeyleri bu şirket karşılayabiliyor mu diye öğrenmelisin, öğrendikten sonra artık yapman gereken tek şey, tercih yapmak!
Organizasyonda en temel hizmetleri içeren bir paket; Masa, sandalye, masa örtüleri, masa objeleri ve gelin-damat kürsüsü gibi temel ihtiyaçları içerir.


Detaylı bir organizasyon paketi ise; Masasından sandalyesine dekoratif her detayı, gelin-damat kürsüsünü, gelin yolunu, tüm yeme içme düzeninde kullanılacak eşyaları, hostes hizmetini, müzik, dj hatta davetiyeleri bile içine alır.

Yineee bu durumda sen ne istersen onu karşılayan bir hizmeti tercih ederek hayalindeki düğüne kavuşacaksın. Gelinler her zaman detaycı olmak zorundadır, unutma!