GELİN ÇİÇEĞİ NASIL SEÇİLİR?

3 yıl önce ( 27 Mart 2019 Çarşamba )
about-page-img
Gelin çiçeği, gelin aksesuarlarının en çok önem verilenlerinden biridir. Yeni sezon gelin çiçekleri baharın gelmesi ile gelin adaylarının beğenisine sunulmak için hazırlanıyor. Gelin çiçeği ile ilgili yazdığım diğer yazılardan da bildiğin gibi gelin çiçeği hem yapay hem de canlı olmak üzere iki şekilde de tercih edilebiliyor. Çoğunlukla canlı çiçeklerin tercih edildiği son dönemde, yapayların da eskisi gibi basit durmadığını söylemek mümkün, canlıya çok yakın tasarımlarda ürünler ile de karşılaşabileceksin. Ama yine de canlılığı önemseyen çoğu kişi canlı çiçek kullanımını tercih ediyor. Benim tercihim de canlı çiçekten yana! O çiçeğin zamanla kuruması, kurumuş çiçeğe baktığında daha büyük anlamları beraberinde getiriyor bence…


Gelin çiçeğinin ne zaman alınması ile ilgili net bir sıralama tabi ki yok, ama birbirinden güzel renkler ve kokular ile buluşmak ve biraz onlara vakit ayırmak keyifli olacağı için senin için en stresli olan hazırlık süreci hangisiyse ki bu bence ya gelinlik ya da mekan seçimidir, onun arkasından yapmanı tavsiye ederim.  Çiçeklerle ilgilenmenin terapi yönünden insanlara çok iyi geldiğini kanıtlayan birçok proje var, bu şekilde sen de streslerinden biraz olsun kurtulabilirsin.


Gelin çiçeğinin seçiminde her şeyin daha bütün ve şık gözükmesi için önemsemen gereken birkaç detay var. Bunlardan bahsetmeden önce sana kendini ne daha iyi hissettirecek bunları da kendi için düşünüp karar ver ve her şeyi onun etrafında planlayarak ilerle, sonuçta bu süreçteki en önemli şey senin kendini iyi hissetmen!


Gelin çiçeği gerçekten geline kendini iyi hissettiren, elinde taşımanın ona mutluluk verdiği bir parça oluyor, bu sebeple onu özenle oluşturmaya başlamadan ilk kara vermen gereken şey canlı mı yoksa yapay çiçek mi kullanacağın. Buna karar verdikten sonra saç ve gelinlik ile olan uyumunu önemsemelisin, saçında kullanmayı düşündüğün çiçekler ne olacak ve model salaş mı olacak gibi tüm detayları iyice düşündükten sonra saçınla uyum içinde olacak bir bütünlük oluşturmalısın. Tabi bu seçimi yaparken gelinliğinin tarzını da atlamamalısın, çok detayı olan bir işse daha sade bir çiçek kullanabilir, ama çok sade bir gelinlik tercih ettiysen de elindeki çiçekle parlaman için tüm renkleri kullanarak cıvıl cıvıl bir buket tercih edebilirsin.


Gelin çiçeğin ile uyum içinde olacak damat yakası detayları, nedime bileklikleri, sandalye süsleri gibi uyum içinde ne olacaksa hepsini baştan belirlemeli ve gelin çiçeğini de ona göre seçmelisin, bu işleri sonraya bırakırsa seçtiğin çiçeklerin devamının olmadığı gibi sorunlar ile karşılaşabilirsin. O sebeple bu konu baştan neler yapacağına karar vermeni gerektirecek.


Seçimlerin bittikten sonra eline buketi aldığında seni mutlu etmesi dileğiyle! :)