İÇ ISITAN KIŞ DÜĞÜNLERİ

4 yıl önce ( 7 Mart 2019 Perşembe )
about-page-img
Kış düğünü yapacakların işi yaz düğünü yapacaklara göre her zaman daha kolay olmuştur. Kışın düğün yoğunluğu yaz kadar olmayacağı için çiftler istediği zamanda istediği yeri bulmakta hiç zorluk çekmiyorlar. Bu sayede bekleme gibi durumlar yaşamadan kafanızdaki planı kolaylıkla uygulayabiliyorsunuz. Kış düğünü dendiğinde hepinizin aklına klasik konseptlerdeki otel düğünleri geliyor, biliyorum. Ama artık organizasyon firmaları o kadar detaylı ve alternatif konseptli çalışıyor ki, yaz düğünlerindeki o çiçekli, ahşap detay yoğunluklu masaları otel ortamlarında da yaşatıyor.

 
Öyle nefis hazırlanmış oteller var ki, tavanlardan sarkan çiçekler ve ışıklar ile adeta bir yaz düğünü sıcaklığında…

Oteller artık birçok alternatif konsepte imkan sunuyor. Yukarıda bahsettiğim gibi salaş ve sıcak birçok detayın hakim olduğu bir düğün yapabileceğiniz gibi şatafatlı ve süslü de bir iç dekorasyon oluşturmanız mümkün.

Sonbahar ve kış düğünlerinde yine sıcacık bir ortamı kış bahçeleri sizlere sunuyor. Eğer ben kapalı bir ortama kapanmak istemiyorum, yine bahçeyi ve gökyüzünü de görmek istiyorum derseniz kış bahçesi olan büyük mekanlarda kış aylarındaki düğünler için oldukça uygun. Yalnızca oteller değil kış bahçesi olan büyük restoranlarda çok yüksek katılımcısı olmayacak daha butik düğünler için oldukça uygun. Bir kış bahçesinde düğün tercih edecek çiftin yine bence ışıklı süslemeler, çiçek detayları ve ahşap sandalyelerden uzaklaşmaması gerekiyor.

 
Hem bahçedesiniz hem üşümüyorsunuz, aslında bir yaz düğününden pek de farkı yok! Tabi eğer kar yağan bir döneme gelirse düğününüz bunu söylemek mümkün olmayacak. J Ama eminim camekanlı nefis bir yerde lapa lapa kar yağması da ayrı bir güzellik katacaktır…


Eğer yemekli bir düğününüz olacaksa menü veya servislerde çam ağacı ve hasır iplerle şık süslemelere yer verebilir ve mevsimi en güzel şekilde yansıtabilirsiniz. Süslemelerde camlar ile mumları karıştırarak kullanmaya, kurumuş dallara, kış bitlkilerine ve kozalaklara yer vermeyi unutmayın. Yine kullanacağınız çiçeklerde de koyu kahveler ve bordolara da olabildiğince yer vermeye çalışın!

Görüşeceğiniz mekan ile her şeyi önceden detaylı bir şekilde konuşmayı, beklentilerinizi tüm açıklığı ile dile getirmeyi unutmayın! Bunu her zaman söylemeye çalışıyorum çünkü eğer bu baştan konuşulmuyorsa sonrasında karşılıklı iki taraf için de sorun teşkil edebilecek bir çok sorunun ön ayağı oluyor. Her şey net bir şekilde en başında çerçevesi ile belli olursa, küçük detaylar zaten bir şekilde hallolur ve sorunsuz bir şekilde hayalinizdeki düğün mekanına sahip olursunuz.