MEKAN İLHAMI İSTEYENLERE ÖNERİLER

3 yıl önce ( 22 Nisan 2019 Pazartesi )
about-page-img
Düğün mekanı seçmek düğün hazırlığı sürecinin belki de en zorlu aşamalarından! Düğün mekanına karar verdiğinde, çoğu mekan için söylüyorum, aslında birçok işi halletmiş oluyorsun. Nasıl mı?

Birçok mekanın birlikte çalıştığı bir organizasyon firması oluyor ya da kendi içlerinde çözümlüyorlar. Yani sen genel düzenden masa düzenine kadar tüm isteklerini temsilcin ile paylaştığında sana uygun seçenekleri sunacak ve hayalindeki düğünün gerçekleşmesi için ellerinden geleni yapıyor olacaklar. Yine aynı şekilde firma anlaşmalı olduğu fotoğrafçı ile de seni buluşturacak ve ekstra fotoğrafçı arama stresinde de kurtulacaksın. Yani mekana karar verip sonuçlandırdıktan sonra organizasyonun tüm detayları ile onlar ilgilenecek ve sen bu stresten biraz olsun uzaklaşmış olacaksın.

Mekana ne kadar önce karar vereceğiniz ile ilgili hala şüpheleriniz varsa da en geç 6 ay önce en erken de 1 sene önce diyebilirim. 1 sene önceden karar verip yerinizi ayırtırsanız rahatlıkla istediğiniz tarihte istediğiniz şekilde ayarlayabileceksiniz ama süre düğün gününe yaklaştıkça istediğiniz günler ve şartların olmama ihtimali de mümkün.
Her zaman ilk önce hafta sonlarının bittiğini de hatırlatayım, heyecandan bu tip detayları unutup, atlayabilirsin.
Düğün süresince seninle ilgilenecek organizasyon sorumlusu ile enerjilerinizin tutması çok önemli!

Bu süreçte sen ne kadar stres yapmayacağım desen de her detayı istemsizce düşünmekten kendini alamayacaksın. Her şeyin güzel olmasını istediğin bu özel günde senin düğününden sorumlu olacak kişi gece bitimine kadar seninle her konuda ilgilenecek ve yardımcı olacak. Bu yüzden mekan görüşmelerinde seninle ilgilenecek olan temsilciyi de önemseyerek karar ver!
Şimdi beğendiğim mekan organizasyon fotoğraflarından birkaç kare paylaşıp sana da ilham olmak istiyorum, hadi inceleyelim…


Son dönemde oldukça popüler olan çadır konseptler, bence birbirinden güzel organizasyonları ortaya çıkarıyor. İstediğin yere veya kır düğün mekanlarının uygun alanlarına bu çadırlar kurulabiliyor. Çadırların alternatif konsept ve tasarımları bulunuyor. Seçimini yaptıktan sonra iç dekorasyonunu yine onlardan sağlayabileceğin gibi farklı organizasyon firmalarından da tedarik edebiliyorsun.


Kapalı ve eski yerler de oldukça şık düğün mekanlarının başında geliyor. Mekana göre taş ve ahşap dokular organizasyonun çok daha büyülü olmasını sağlıyor. Yine mumla veya aydınlatma detaylarının öne çıkarılması bu alanları olduğundan da güzel bir hale getiriyor.


Yaz aylarında tercih edilen deniz kenarı kumsal düğünlerinde de ağırlıklı beyaz detayların kullanıldığı çok şık organizasyonlar yapılıyor. İster masa düzenli istersen kokteyl şeklinde organize edebileceğin kumsal düğünleri için sana tek önerim bir platform kurdurman olacak! Kumsal ne kadar hoş bir görüntü olsa da platform, kullanım açısından hem hiçbir şeyden ödün vermiyor hem de herkesin yürümesini kolaylaştırıyor.


Ormanın içinden masalsı bir düğün kulağına nasıl geliyor? Eğer doğayla iç içe ve yemyeşil bir düğünün olsun istiyorsan bence hemen nereler bunun için doğru alternatif diye araştırmaya başla! Ağırlıklı ahşap masa ve sandalyeleri kullanabileceğin bu organizasyonda yine ışıklar ile süslemeler yapabilir ve kendinden bir şeyler ile tamamlayabilirsin.