ORGANİZASYON NEDİR NE DEĞİLDİR

3 yıl önce ( 7 Mart 2019 Perşembe )
about-page-img
Hazırlıklar bitmiyor, her gün yeni bir detay karşına çıkıyor değil mi?
Eveeet, bu süreç sürekli yeni bir detayın karşına çıkması ve senin sürekli kara vermen demek! Bazen bu kadar zahmete gerek var mıydı diye düşünüyor, hiç girmesemiydik bu işlere diyorsun biliyorum ama girdin bir kere!  Bugün düğün telaşının en zahmetli işi olan organizasyondan bahsedeceğim. Organizasyona karar verdiğinde tüm detayları çözmüş zannediyor olabilirsin ama ne yazık ki öyle değil, her geçen gün bu sürecin detaylandığının her birine karar vermenin ve bunların hepsinin birer ekstra olduğunu sen de görüyorsun yavaş yavaş. Şimdi düğün organizasyonu dediğimizde bunun içine neler giriyor bu süreç nasıl işliyor birazcık ondan bahsedeceğim…


Düğününü nerede yapacağına karar verdiysen onlarla görüşme aşamanda organizasyon firmanı getirmene izin veren firmaların yanında seni anlaşmalı oldukları firmaya mecbur eden mekanların olduğunu da biliyorsundur. Ne yazık ki bu sistem artık çoğu yerde bu şekilde işliyor. Şimdi bunu bilmeyenler için biraz daha açalım…
Bir mekan ile görüşmeye gidiyorsunuz ister kokteyl ister yemekli bir düğün yapacak olun mekanın size verdiği temel bir süsleme oluyor, buna ne kadar süsleme denirse tabi… Yani şöyle ki masa örtüsü, tabak, çatal bıçak, klasik peçeteler, sandalyelerde standart tüller gibi. Bu mekandan mekana değişiklik gösterebiliyor tabi, ben genel hatları ile bahsediyorum. Bu bahsettiğim standart şeyler genelde sunulan paketin içine dahil oluyor. Ama bu süslemeye ekstra isteyeceğin bir supla, farklı kumaştan peçete, şamdan ve aklına gelebilecek her türlü detay maliyet olarak paketin üzerine yansıtılıyor. 


Ama tabi ki sen dışarıdan istediğin organizasyon firması ile çalışıp düğünü yapacağın yerdeki tüm süslemeleri ona yaptırmana izin verecek bir mekanda bulabilirsin.


İster kır düğünü yap, ister deniz kenarı istersen de bir kapalı bir alan, hiçbirisi farketmiyor özenle hazırlanmış ve her detayı düşünülmüş bir organizasyon her şeyin havası bir anda değişitirecek. 


Son dönemde birbirinden şık aydınlatmalar görüyorum ve masa üzerinde yoğun bir şekilde kullanılan bu aydınlatmalara bayılıyorum. 
Bu arada kendi organizasyonunu ister senin ister bir tanıdığının buna uygun genişlikte bir bahçesinde de yaptırtabilirsin. Anlaşacağın organizasyon firması orayı rüya gibi hazırlayabilir hem de masraflarını biraz olsun azaltmış olursun.  


Hem sade hem de şık bu düzen oldukça samimi gözüküyor... 


Yani organizasyon ve detayları anlat anlat bitmez ve çok başarılı şekillerde özelleştirilebilir. Tüm detayları düşünmek seni yoruyor biliyorum ama her şey istediğin gibi olduğunda rüya gibi bir gece sana tüm yorgunluklarını unutturacak.