ORGANİZASYON NELERİ KAPSIYOR

3 yıl önce ( 18 Mart 2019 Pazartesi )
about-page-img
Düğün organizasyonu dendiğinde ne anlaman gerektiği konusunda kafan karışıyor biliyorum, çünkü düğün organizasyonu birbirinden farklı birçok bileşeni içinde barındırıyor. Eskiden mekanların kendi içinde çözümlediği detaylar silsilesi iken şuan kendi başına bir iş koluhaline geldi. İyi mi oldu kötü mü oldu diye soracak olursan tabi ki işin bu kadar detaylanması birçok seçeneği beraberinde getirdi diyebilirim ama bu kadar seçeneğin içinden çıkma ve karar verme konusu ise her gün daha zor bir hal alıyor!
Organizasyon karışık bir iş, her şeyin uyum içinde olmasını gerekirken bir yandan da konsepti oluşturması gerekiyor… Şimdi organizasyon neleri içeriyor, bir organizasyon firması neler yapar kısaca bakalım!


KONSEPT OLUŞTURMA
Organizasyon firmalarının ilk önemsedikleri konu başlığı bu olabilir. Hayallerini gerçeğe dönüştürmek için ellerinden geleni yaparken, düğününü senin istediğin bir konsepte dönüştürürler ve rüya gibi bir düğün olmasını sağlarlar.

YARDIMCI ELEMAN
Eşin ve senin için en güzel düğünü en başından beri organize ederken yanında olacak ve seninle birlikte heyecanlanacak birisi her organizasyon firmasının olmazsa olmazlarındandır. Bu kişi hayallerindeki düğünü gerçekleştirmenin yanında stresini de alacak!


SINIRLANMAMA
Bir organizasyon firması ile tanıştığında anlayacaksın ki sınırlanmıyor ve hatta hiç aklında olmayan şeyler ile buluşuyorsun. Firmalar seni o kadar çok alternatifle buluşturuyor ki her birine ayrı aşık oluyorsun ve bu ince detayların aklına bile gelmeyeceğini fark ediyorsun. Her şey tamamlandığında ise o ince detay dediğin her şeyin bütünlüğü ne kadar etkilediğini fark ediyorsun.


PLANLAMA
Organizasyon firmaları yaptıkları iş bağlamında değişiklik gösterebilirler. Bazıları sadece dekorasyonu içerirken bazıları müziğinden fotoğrafçısını her şeyi üstlenebiliyorlar. Yani düğünün için ikinci bahsettiğim gibi bir organizasyon firması ile anlaşırsan onlar tüm planlamayı senin için yapıyor oluyorlar. Düğünlerdeki en zor şeyin plan ve program olduğunu unutma! İyi planlamış bir düğünde her zaman daha az stres olur.