ORGANİZASYONDA ZARİF DETAYLAR

3 yıl önce ( 27 Mart 2019 Çarşamba )
about-page-img
Organizasyonda zarif detaylara bayılıyorum! Bazen hiç aklına gelmeyecek küçük dokunuşlar işi şahane boyutlara taşıyabiliyor. Düğün organizasyonu zaten başlı başına detaylardan oluşuyor, bu gelinlikten saç aksesuarına, saçtan, mekan süslemelerine kadar…
Güzellikler detaylarda saklıdır sözüne hep inanırım, göze sokulan büyük parçalardansa minimal detayları her zaman daha çok sevmişimdir, düğünün de birçok detay bütünlüğü sağlasın ama bunlar ne olsun diye düşünüyorsan sana fikir verebilecek birkaç öneri sunmak istiyorum.
Hadi inceleyelim!


İster kır düğünü yap ister kapalı mekan, yukarıdan çeşit çeşit şekillerde kullanacağın  bu süslemeler büyülü bir atmosfer oluşturmanı sağlayacak. Rengarenk çiçekler ile cıvıl cıvıl görünen bu örneği daha sade sadece yapraklar ile de hazırlatabilirsin.


Kokteyl masalarının örtüsünü bol bir şekilde bırakmak veya düz bir kurdeleyle süslemektense çiçeklerle veya yapraklarda büzerek toplamak bence oldukça şahane gözüküyor.


Özellikle yeşilin içinde bir kır düğününü hayal ettiğimde, suyun içindeki bu çiçekli mumlardan gözümü alamıyorum…


Bu görüntüye bayıldım! Düğünlerde herkesin en çok istediği şeyin doyasıya dans etmek olduğunu düşünürsek bu inceliği ben alkışlıyorum! J Bir süre sonra topuklu ayakkabıdan yorulup oturmayı düşünenler için ‘’Hemen ayakkabını çıkart ve piste geri dön!’’  tatlılığı olmuş.


Masa düzenlerinde kumaş peçeteler farklı farklı birçok şekilde kullanılıyorlar. Peçete yüzükleri, çeşitli modellemeler dışında ben hasır ip, dal, çiçek gibi detayların birleşmesi ve üzerine notlar yazılmasını çok beğeniyorum. Buraya not yazabileceğiniz gibi, düğününüz ile ilgili farklı bilgiler de ekleyebilirsiniz.


Yine çok hoş düşünülmüş bir tasarım olmuş!


Tülün zarifliğe her zaman inanmışımdır, ince bir tül ile birçok şeyin güzelleştirileceğine inanıyorum. Buradaki sandalye süslemesinde de çiçekler ile birleşerek oldukça sade ve şık görüntü sağlamış.


En beğendiğim detaylardan birisi de bu oldu… Yine büyülü bir atmosfer havası yaratan uçan balonları bence düşünmelisin, ucuna istediğin notları yazabilir ve misafirlerinin yüzünü güldürebilirsin.


Gelen misafirlere önden düğün akışını bildirmek onların da programı bilerek ilerlemesini sağlayacak, böyle şık bir tasarımı mekanın belli yerlerine koyabileceğin gibi, daha küçük çalışmaları masa üzerine de bırakabilirsin.

Benim bu aralar gözüme çarpan ve beğendiğim detaylar bunlardı, seninle paylaşmayı da tabi ki ihmal etmedim! J