SAÇ MAKYAJDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

4 yıl önce ( 31 Temmuz 2018 Salı )
about-page-img
Düğünlerde saç makyaja ayrılan süre konusunda çoğu kişi yanılgıya düşüyor ve o özel günde sorun yaşıyor! Sen düşme diye şimdi sana birazcık nelere dikkat etmen gerektiğinden bahsedeceğim.
Her şeyin acele içerisinde olacağı, hatta kafanı kaşımaya vaktinin olmayacağı düğün gününde kahvaltı sonrası ilk işin saç makyaj olacak. Bunun için de ortalama bir süre vermem gerekirse 3 saati gözden çıkarman gerektiğini söyleyeceğim. Tabi ki kuaförün veya makyaj artistin eve veya düğün mekânına gelecekse bunu önceden konuşup ona sorabilirsin ama maksimum 3 saat dememizde bir sakınca yok diye düşünüyorum. J Unutmadan söyleyeyim eve gelme gibi durumlarda ekstra ücret talep edilebilir, bunu da düşünmelisin ve önceden konuşmalısın.

Peki ya düğün gününden önce yapman gerekenler?
Tabi ki ‘PROVA!         


Provasız bir gelin saçı veya gelin makyajı bana göre en büyük risklerin başında geliyor! Neden diye merak ediyorsan o gün gelinliğinde o saçı beğenmeyebilirsin, makyaj yüzünde istediğin gibi durmayabilir, sürdüğün ruj rengi makyajınla bütünleşmemiş olabilir. Bu sorunları yaşamamak için prova yapmalısın. Provanı yaparken beyaz renkte bir şeyler giyersen gelinliğin ile nasıl duracağı konusunda daha net bir bilgiye sahip olursun hem saçın hem makyajın o gün istediğin gibi olur ise düğün gününü çok daha stressiz geçirirsin.İyi bir makyaj için bence en önemli şeylerin başında referans geliyor, bir arkadaş eş dost makyaj yaptıracağınız kişiye gelin makyajı yaptırmış ve tüm gece memnun kalmış, makyajında bir bozulma yaşamamış ise o kişiye güvenmeniz çok daha kolay oluyor. Çünkü gelin makyajının tüm gece kalıcılığını koruması gerekiyor. Aynaya bakmaya vaktinin olmayacağı düğün gününde bir de makyajını dert etmek zorunda kalmamalısın!Yine makyajda şuna dikkat etmeyi unutma! Gördüğün makyajlar çok hoşuna gidiyor olabilir ama önemli olanın kendine yakışan makyajı tercih etmek, çünkü doğaldan uzak makyajlar seni olduğundan büyük ve yapay gösterecek.